ul. Derdowskiego 1, 83-441 Wiele 58 687 34 91, 730 530 100 parafiawiele@gmail.com
„Matko Pocieszenia, wejdź w rodziny nasze (…);
i na straży stój sumienia (…); Nie opuszczaj nas!”
Pielgrzymi 2013-08-11

Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem prac przeprowadzonych na Kalwarii. W tak krótkim czasie i Kościół i Kalwaria. To istny cud. Wyrazy wielkiego szacunku dla Księdza Proboszcza za Jego zaangażowanie i trud. Taka postawa budzi szacunek. Dziś wielu ludzi - też i Księży - narzeka na trudne czasy, aby przykryć i wytłumaczyć swoją bezradność i brak zaangażowania. A w Wielu wszystko "idzie do przodu" w zawrotnym tempie. Księże Janie: dziękujemy!

pielgrzym 2013-05-16
Szczęść Boże. Nie mogę się doczekać pielgrzymki w przyszłym roku 2014 i już sprawdziłam kiedy by miała ona wypaść 31 maj i 1 czerwiec :)do zobaczenia za rok :)
Ryszard44 2013-02-02
Szczęść Boże. W nawiązaniu do wczorajszej notatki w księdze gości na temat posiadania przez Parafię w Wielu strony na Wikipedii, pozwalam sobie poinformować, że w dniu dzisiejszym stronę pt. "Parafia Świętego Mikołaja - Sanktuarium Kalwaryjskie w Wielu" założyłem i jest już dostępna. Strona jest krótka, albowiem jest w niej przekierowanie do własnej strony internetowej Parafii, gdzie są możliwe wszystkie wiadomości na jej temat: Parafii, Kościoła i Kalwarii. Z Panem Bogiem. Pozdrawiam RyszardW. Stronę na Wikipedii może każda osoba edytować i poprawiać, oczekując później na akceptację zmian przez Redaktora Wikipedii. Dodam jeszcze zdjęcia z wnętrza kościoła.
Ryszard44 2013-02-01
Szczęść Boże. Zupełnie przypadkowo znalazłem się wśród redaktorów Wikipedii. Dodałem kilka nowych haseł, w tym m.in. o Parafiach w Czarnej Wodzie oraz pobliskich Piecach. Jeszcze w ubiegłym roku miałem domek w Borsku ale nakaz rozbiórki go usunął. Posiadam bardzo duże ilości zdjęć zarówno z Borska jak i Wiela, w tym Waszego kościoła tak z zewnątrz jak i w środku. Szukałem strony o Waszym kościele na Wikipedii ale nie znalazłem. Znalazłem ją tutaj. Jest bardzo szeroko opisana historia zarówno kościoła jak i Wiela. Mimo wszystko nie wiem, czy nie warto byłoby się pokusić o posiadanie strony na Wiki, albowiem wtedy poprzez liczne tłumaczenia na inne języki będzie dostępna na całym świecie. Pozdrawiam i gratuluję bardzo dobrej jakości strony kościoła. Z Bogiem.
Romulus 2012-09-21
Niedawno na wielewskim cmentarzu szukałem swych przodków i znalazłem poniektórych czas zatarł ślad.widac rekę gospodarza czystośc schludność bez ekstrawagancji i chyba ponownie po Ks. Wryczy wymiana poszycia dachowego tzn.nowej dachówki nie wszyscy i nie wszędzie dbają o dobra duchowe wiernych i utrwalania pamięci dla potomnych Jestem byłem pełen podziwu dla Ks. Proboszcza za jego osobisty wysiłek dla pamięci Wiela To co czyni dla kościoła czyni na nowe tysiaclecia.
Danuta R 2011-11-03
Po prawie pół rocznej przerwie odwiedziłam ponownie stronę i muszę przyznać że proboszcz wielewskiej parafii zrobił i robi dla niej bardzo dużo. Podoba mi się jego ogromne zaangażowanie we wszystko co robi oraz nie odbieganie od nowoczesności co przynosi na pewno owoce w postaci "młodego pokolenia". Serdzeczne dzięki! Danuta
Jacek 2011-09-17
Szczęść Boże:) Zachęcam do odwiedzin strony internetowej: www.siostrydominikanki.pl Serdeczne pozdrowienia z Lublina:)
renia G. 2011-09-25
WCZORAJ PIELGRZYMOWALIŚMY PO SZWAJCARII KASZUBSKIEJ,jestem pod wielkim urokiem tych pięknych miejsc,kalwarii ,kościoła była to jakby podróż do korzeni ,tam urodził się 14 września 1934r. mój ojciec Wica Z. ,RODZINA TAM MIESZKALA a ja byłam po raz pierwszy -było wzruszająco.
Grazyna 2011-05-31
Strona internetowa super.Przepiękne zdjecia pieknych okolic. Co rok odwiedzamy z męzem kalwarię i bierzemy udzial w uroczystosciach odpustowych.Ten czas to wyznacznik przemijania czasu .
Renata 2011-05-27
Bardzo podoba misię strona internetowa parafi Wiele.Jest rozbudowana i dużo aktualności.Jestem w tej parafi raz w roku z w dniu Odpustu.Mamy w Brusach też stronę internetową parafi,ale nic się nie dzieje,.Nie ma żadnych aktualności parafialnej.Może dlatego że duża parafia i mało dba o to.Szczęść Bożę za dar tej strony.